FAQ

Jak dlouho trvá doručení?

Naši pracovníci bojují tvrdě o to, kdo vaši objednávku připraví, takže váš balíček odešleme do 24 hodin od přijetí platby, a měl by tak být u vás do 2-5 pracovních dnů od podání objednávky (záleží na tom, do které země se zásilka doručuje).

Můžeme upřesnit, v kolik hodin kurýr zásilku doručí?

Víme, že nové tetování a péče o něj je nesmírně vzrušující a že čekání na balíček s péčí je velmi příjemné. Bohužel práci kurýra nemůžeme nijak ovlivnit. Známe pouze den, kdy bude zásilka doručena. Kurýr také není povinný vás kontaktovat a předem vám oznámit čas doručení balíčku. 

Je kosmetika veganská a není testována na zvířatech?

Ano, je to v rozporu s našimi hodnotami, ale také se zákonem. V Evropské Unii se na výrobu i prodej kosmetiky vztahuje nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1223/2009 a podle tohoto nařízení je od března 2013 zakázána výroba a prodej kosmetiky testované na zvířatech. Dbáme také na to, aby naše ingredience takovým testům nepodléhaly. Prověřujeme naše dodavatele, abychom Vám mohli nabídnout výrobky, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou plně veganské. Každý výrobek testujeme na sobě, své rodině a přátelích. Všichni jsou v pořádku a spokojení a rádi se vracejí pro další. Naše kosmetika navíc získala certifikát PETA.

Provádí se u kosmetiky potřebné testy?

Ano, je to naše povinnost. Bez nich bychom naše výrobky nemohli prodávat. Vyžadují to mimořádně přísné normy stanovené Evropskou Unií. Všechna naše kosmetika je registrovaná, takže ji můžeme legálně prodávat v rámci Evropské Unie.

Je naše kosmetika hypoalergenní?

Naše výrobky přijdou do styku s podrážděnou pokožkou čerstvého tetování, takže jejich hypoalergennost pro nás byla velmi důležitým aspektem. Většinu naší kosmetiky lze označit za hypoalergenní. Vlastně všechny kromě Tattoo Butter Orange. Co to znamená? Jejich speciálně vybrané složení neobsahuje látky ze seznamu potenciálních alergenů. Tattoo Butter Orange obsahuje pomerančový éterický olej, který je potenciálním alergenem.

Může kosmetika podráždit pokožku?

Vždy existuje takové riziko, i když v Loveinku se ho snažíme minimalizovat.

Podle ustanovení zákona ze dne 30. března 2001 o kosmetických přípravcích (Sbírka zákonů č. 42, položka 473, v platném znění) a nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 musí každý kosmetický přípravek před uvedením na trh projít objektivní zkouškou bezpečnosti, kterou provádí nezávislý odborník, tzv. posuzovatel bezpečnosti, tj. osoba s vysokoškolským vzděláním v oboru farmacie, toxikologie nebo lékařství. Tyto požadavky splňujeme, ale přesto to nedává stoprocentní jistotu, že náš kosmetický přípravek nebude nikoho senzibilovat. Zajímá Vás, proč tomu tak je? Naše kosmetika je směsí přírodních složek: másel, olejů, extraktů a esenciálních olejů. Příroda je nepředvídatelná. V přírodě je spousta cenných látek, ale také stejně tolik alergenů. Pokud se u Vás vyskytnou alergické reakce na různé výrobky (nejen kosmetické), věnujte chvíli pečlivému zkoumání složení INCI uvedeného na našich obalech, abyste se ujistili, že složka, na kterou jste alergičtí, se v nich nenachází.

Jak dlouho po otevření je možné másla používat?

Máslo má roční trvanlivost (od data výroby). Proč? Je 100% přírodní a neobsahuje žádné konzervační látky. Jediným je extra dávka vitaminu E. ;)

Vyskytly se v oleji hrudky? Je to normální? Mohu jej nadále používat?

Naše oleje mají 100% přírodní složení, a proto mohou při nižších teplotách krystalizovat. Nebojte se, jedná se o přirozený proces, který nemá vliv na jeho vlastnosti.

Hrudek se můžete zbavit zahříváním oleje tak, že jej na chvíli postavíte na teplé místo, např. na radiátor.

Je možné koupit másla stacionárně?

Nemáme vlastní prodejny, ale můžete je získat v mnoha tetovacích studiích, veganských a přírodních obchodech. Všechny prodejny jsou k dispozici na webových stránkách. Ne na všech místech je však vždy k dispozici kompletní sortiment. Než se do některého z nich vydáte, je nejlepší tam zavolat nebo napsat a zeptat se na dostupné výrobky.

Jak se starat o tetování?

Obvykle se většina tetování hojí dva až tři týdny. Ta větší - rozsáhlá - se mohou hojit až čtyři nebo pět týdnů. Proto je tak důležité být opatrný a pečlivě se starat o tetování, které je jako čerstvé otevřenou ranou. Více informací o tom, jak pečovat o čerstvé tetování, si můžete přečíst na našem blogu.